Specjalistyczna pomoc w walce o odszkodowanie za wypadek śmiertelny

odszkodowanie

Każdy z nas ma świadomość, że jeżeli pracodawca ubezpiecza nas zarówno w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i dodatkowo oferuje nam grupową polisę ubezpieczeniową zawartą z wybranym przez niego ubezpieczycielem, w razie nagłego wypadku możemy ubiegać się o odszkodowanie za wypadek śmiertelny.

Jednak rzeczywistość potrafi nas zaskoczyć i nagle możemy zostać poinformowani przez ubezpieczyciela, że nie przysługuje nam odszkodowanie za śmierć naszej najbliższej osoby, która ma związek z wypadkiem nawet w sytuacji gdy był ubezpieczony.

Odmowa w przypadku złożenia wniosku o odszkodowanie za wypadek śmiertelny może mieć wiele przyczyn.

Ubezpieczyciel może na podstawie wstępnie przeprowadzonej procedury nie uznać zdarzenia jakie wywołało śmierć osoby ubezpieczonej za wypadek. Coraz częściej na polisach ubezpieczeniowych, drobnym maczkiem wymieniane są sytuacje, które nie obejmują wypłaty świadczenia w razie śmierci. Dlatego przy podpisywaniu kolejnej umowy warto szczegółowo sprawdzić jej wszystkie zapisy i w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwość zwrócić się z pytaniem do fachowca.

Ubezpieczyciel może również uznać, że odszkodowanie za wypadek śmiertelny nie przysługuje ponieważ zdarzenie jakie wywołało śmierć osoby ubezpieczeniowej było następstwem jego winy

Może również okazać się, że mimo tego, iż znajdujemy się w kręgu osób uprawnionych do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek śmiertelny z różnych przesłanek określonych w umowie, ubezpieczyciel odmawia nam jego wypłaty.

Jak skutecznie wyegzekwować odszkodowanie za wypadek śmiertelny?

Jeżeli ubezpieczyciel uchyla się od obowiązku wypłaty nam rekompensaty za śmierć osoby ubezpieczonej warto w pierwszej kolejności skorzystać z fachowej pomocy prawnika. Wiele kancelarii adwokackich specjalizuje się w egzekwowaniu tego rodzaju świadczeń dlatego korzystając z ich wiedzy i doświadczenia już na wstępie możemy mieć pewność, czy warto walczyć „o swoje”. Niekiedy zdarza się, że pod wpływem spotkania ubezpieczyciela z prawnikiem i w wyniku prowadzonej mediacji osiąga się zamierzony cel. W pozostałych sytuacjach pozostaje nam jedynie możliwość oddania swojej sprawy w ręce sprawiedliwości i wejście z ubezpieczycielem na drogę sądową.

Tekst powstał dzięki materiałom zawartym na stronie https://wieksze-odszkodowanie.pl, oferującej pomoc w uzyskaniu odszkodowań, zadośćuczynień oraz rent. Portal umożliwia skorzystanie z bezpłatnej konsultacji wstępnej.

Podobne Artykuły

dodał
Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *