Materace piankowe – sprawdź jakie materace do spania są najlepsze!

Materace do spania

Materace piankowe są świetnym sposobem na komfortowy i efektywny wypoczynek. Sposób oraz materiał, z jakiego są wykonane sprawia, że dedykuje się je także osobom zmagającym się z chronicznymi bólami kręgosłupa czy karku oraz bezsennością. Sprawdź jakie materace do spania są najlepsze.

Materace piankowe są bez wątpienia produktem gwarantującym nam wyższą niż dotychczas jakość snu, efektywny wypoczynek oraz dużą wygodę. Materace piankowe dedykuje się przede wszystkim osobom mającym problemy ze snem oraz bólami pleców lub szyi, szczególnie przy pracy siedzącej, ale również każdemu, kto pragnie komfortowego wypoczynku i spokojnego snu. Dobre sklepy medyczne oferują materace do spania wysokiej jakości, które z pewnością sprawdzą się w każdym domu.

Materace piankowe

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Czym są materace piankowe?

Mimo, iż materace piankowe od dłuższego czasu goszczą na polskim rynku, wciąż niewiele osób wie czym są materace piankowe. Specjalny rodzaj termoelastycznej pianki Visco, z którego wykonane są materace piankowe, czyni je wyjątkowymi. Pianka Visco pod wpływem temperatury zmienia swoje właściwości – przy zetknięciu z niską temperaturą pianka sztywnieje, robi się twardsza, natomiast mięknie pod wpływem ciepła. Taka zależność pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała na materacu (powierzchnia podparcia w porównaniu ze zwykłym materacem wzrasta o 60%), dzięki czemu nasze plecy są odciążone. Dzięki temu kręgosłup w nocy „odpoczywa”, co niweluje dolegliwości bólowe i pozwala na komfortowy i efektywny wypoczynek.

Do czego prowadzi brak snu?

Zalecana dawka snu dla dorosłego człowieka wynosi 6-8 godzin. W rzeczywistości, niewielu z nas może lub chcetyle spać. Praca, nauka, dom, dzieci – trudność w organizacji czasu przy rozmaitych zajętościach dnia codziennego sprawia, że śpimy zaledwie po kilka godzin, nierzadko niespokojnie i właśnie nieefektywnie. Wszystko to ma swoje skutki, widoczne w naszym samopoczuciu, a w perspektywie i zdrowiu oraz funkcjonowaniu organizmu.

Pierwszą, najczęściej występującą i widoczną gołym okiem konsekwencją braku snu jest obniżone samopoczucie. Towarzyszy nam wówczas ogólne rozdrażnienie, słaba koncentracja, pesymistyczne myśli. Wyostrzają się także zmysły, odbierane bodźce są bardziej intensywne co często skutkuje niepotrzebną irytacją.

Chroniczny brak snu prowadzi także do zaburzeń metabolicznych i hormonalnych, co może skutkować nadwagą, a nawet otyłością. Nieprzespane noce wywołują apetyt na produkty wysokokaloryczne, wzmożone łaknienie oraz nocne napady głodu.

Brak snu nierzadko obniża libido oraz prowadzi także do nadciśnienia, depresji, cukrzycy, zespołów otępiennych, a nawet nowotworów.

Materace piankowe

Materace do spania – które najlepsze?

Jeśli decydujemy się na zakup materaca do spania ważne jest, aby wybrać produkt wysokiej jakości, spełniający nasze oczekiwania. Oferta dostępnych na rynku materacy jest obecnie różnorodna, dlatego pierwszą czynnością powinien być wybór sprawdzonego sklepu medycznego lub zakup materaca do spania bezpośrednio od producenta. Takie rozwiązanie to gwarancja udanych zakupów, gdyż możemy liczyć wówczas na fachową poradę osoby znającej się na temacie; zupełnie inaczej niż w przypadku sklepów wielobranżowych, które jedynie pośredniczą w zakupie.

Wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak skuteczne i pomocne są materace do spania, zwłaszcza piankowe. Chociaż dedykowane głównie osobom starszym, schorowanym oraz cierpiącym na bezsenność, materace piankowe świetnie sprawdzą się również u dzieci, którym ułatwią proces kształtowania się układu kostnego, osobom przewlekle chorym (wykazują właściwości przeciwodleżynowe) oraz alergikom. Warto zainwestować w odpowiedni materac do spania i cieszyć się komfortowym, efektywnym wypoczynkiem przez długie lata.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *