Fototapety 3D dla chłopca. Jak urządzić pokój młodzieżowy chłopięcy?

Fototapeta do pokoju młodzieżowego

Zastanawiasz się jak urządzić pokój młodzieżowy chłopięcy oraz jak pomalować pokój dorastającego chłopca. Nie wiesz, jakie wybrać kolory do pokoju chłopca i czy fototapeta 3D może powiększyć mały pokój chłopięcy. Zobacz jak urządzić pokój dla chłopca – inspiracje, aranżacje i porady.

Pokój młodzieżowy chłopięcy to spore wyzwanie nawet dla zawodowego dekoratora wnętrz. Po pierwsze dlatego, że chłopcy gustują w ciemnych i soczystych kolorach, które mogą pobudzać i wywoływać nerwowość. Po drugie nawet mały pokój młodzieżowy chłopięcy powinien być podzielony na kilka stref, tylko wówczas będzie funkcjonalny i praktyczny.

Pokój młodzieżowy chłop;ięcy

Szukając odpowiedniej fototapety do młodzieżowego pokoju dla chłopca, spełniającej nasze oczekiwania, warto zapoznać się z bogatą ofertą poszczególnych sklepów internetowych, takich jak Tappy.pl https://tappy.pl/oferta/fototapety/. Na stronie producenta znajdziemy fototapety do pokoju nastolatka – chłopca czy dziewczynki – ale także innych pomieszczeń w przystępnych cenach.

Pokój młodzieżowy chłopięcy – jak wydzielić strefy

W pokoju chłopięcym podział na strefy sprawi, że pomieszczenie będzie funkcjonalne i uporządkowane. Zaczynając aranżację pokoju młodzieżowego chłopięcego, zacznij od wydzielenia miejsca do spania, nauki, przechowywania i rozrywki. Dobrze zorganizowana przestrzeń sprawi, że nawet mały pokój chłopięcy będzie praktyczny i piękny.

W strefie do spania powinno znaleźć łóżko i delikatne nocne oświetlenie. Ścianę, przy której stoi łóżko można ozdobić ciekawą fototapetą, do małego pokoju koniecznie wybierz przestrzenną powiększającą fototapetę.

Fototapetą możesz wydzielić strefę do nauki. Jednak uwaga w pokoju z dwiema fototapetami jedna powinna być w neutralnych barwach, druga fototapeta może natomiast być kolorowa. Im bardziej atrakcyjna strefa do nauki, tym chętniej dziecko spędza w niej czas. Ciekawa aranżacja ściany z biurkiem może sprawić, że dziecko chętniej będzie się uczyć, dlatego na ścianie, przy której stoi biurko warto przykleić jedną z modnych chłopięcych fototapet – idealnie sprawdzi się tu fototapeta z mapą konturową świata.

Strefa do przechowywania w pokoju młodzieżowym chłopięcym powinna być bardzo praktyczna. Pamiętaj im mniej odkrytych półek, tym większa szansa na porządek w pokoju młodzieżowym chłopięcy. Duża, pojemna szafa na ubrania, gry i komiksy powinna ułatwić utrzymanie porządku w chłopięcym pokoju dla nastolatka.

Fototapeta 3D, czyli fototapeta powiększająca przestrzeń do małego pokoju młodzieżowego dla chłopca

Na bardzo małym metrażu można wykorzystać powiększające fototapety 3D, które optycznie “ rozsuną ściany”, tworząc iluzję przestronnego wnętrza. Fototapetę przestrzenną można przykleić aż na dwóch ścianach, pamiętaj jednak by nie przytłoczyć małego pokoju kolorami. Pierwsza fototapeta dla chłopca powinna znaleźć się w strefie nauki, może być kolorowa z ulubionym motywem lub bohaterem nastolatka. Kolejna fototapeta w małym pokoju chłopięcym może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało bardziej przestronne. W tym wypadku postaw na jasne kolory, biała tapeta 3D na ścianie za łóżkiem lub panoramiczne zdjęcie boiska piłkarskiego, optycznie powiększy pokój. Dobrze dobrana fototapeta 3D do małego pokoju chłopięcego sprawi, że aranżacja będzie modna, ciekawa i oryginalna.

Pokój młodzieżowy chłop;ięcy

Jakie kolory ścian? Najlepsze kolory do młodzieżowego pokoju chłopięcego

Kolory ścian w młodzieżowym pokoju chłopięcym, mimo że chłopcy najczęściej wybierają soczyste i zdecydowany barwy nie powinny być zbyt ciemne. Jeśli w pokoju są jasne meble, możesz wprowadzić soczystą zieleń czy grafitowy odcień szarego, ale tylko pod postacią dodatków. Ciemne kolory zastosowane w nadmiarze będą przytłaczać pokój, natomiast żółty, zielony czy czerwony sprawi, że nastolatek będzie nadpobudliwy i nerwowy. Najbezpieczniej jest wprowadzić dwie lub trzy mocne barwy w pokoju młodzieżowym chłopięcym pod postacią fototapety, zasłon czy dywanu. Białe, szare lub w kolorze lodowego błękitu ściany sprawią, że pomieszczenie będzie rozświetlone i kolorowe.

Nie wiesz jak nadać wyjątkowy charakter aranżacji młodzieżowego pokoju chłopięcego? Wybierz jedną z modnych chłopięcych fototapet 3D. Mały pokój dla chłopca optycznie powiększy odpowiednia fototapeta do pokoju nastolatka. Chcesz urządzić modny pokój młodzieżowy chłopięcy, wybierz jedną z fototapet minecraft.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • edaaa
    • 26 kwietnia 2020
    Odpowiedz

    tak, to super sprawa , u znajomej zobaczyłam Fototapety kosmos i młodemu zakupiłam tez taką śiwtene wzory znalazłam na https://www.dekowizja.pl/fototapety/kosmos, mały był zachwycony, a i mnie efekt sie bardzo podoba. Pomysł super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *