Pierwsze wynajęcie studia fotograficznego – o czym warto pamiętać?

aparat

Fotografowie coraz chętniej korzystają z własnych przestrzeni do fotografowania, czyli z oferty studiów fotograficznych. Ich wynajem jest znacznie bardziej opłacalny, niż urządzanie studia na własną rękę – przynajmniej dla większości osób, które zajmują się fotografią w sposób profesjonalny.

Podejmując się pierwszej sesji studyjnej musimy mieć na uwadze to, że nasza praca będzie różniła się od tej, jaką wykonujemy przy sesjach plenerowych. Przede wszystkim będziemy pracować w trybie manualnym. W studiu fotograficznym wiele elementów podlega naszemu własnemu ustawieniu, co daje większe szanse na uzyskanie takiego efektu, jaki jest zamierzony. Przyjrzyjmy się wyposażeniu, które należy szczególnie wziąć pod uwagę.

Lampa błyskowa – co należy o niej wiedzieć?

Pracując w studiu sami wpływamy na źródła światła, które stanowią oczywiście lampy błyskowe. Musimy ustawić ich odpowiednią moc, a także zadecydować o ilości zastosowanych lamp. W obu tych przypadkach warto wprowadzać zmiany stopniowo. Nawet jeśli pracujemy przy niskim formacie zapisu to nie powinniśmy od razu zaczynać od ustawienia pełnej mocy danej lampy błyskowej. Taki krok sprawi, że każda lampa będzie pracowała z tym samym natężeniem. Przez to obraz nie będzie aż tak przestrzenny. Dla każdej lampy warto wprowadzać indywidualne ustawienia i po pewnym czasie oceniać trafność naszych założeń. Ilość stosowanych lamp również stanowi kwestię dyskusyjną – większa ilość źródeł światła wcale nie oznacza, że nasze zdjęcia wyjdą lepiej. Dlatego do zdjęć produktowych należy rozpocząć sesję z jedną lampą, a światło przez nią generowane należy modyfikować przy użyciu akcesoriów dostępnych w danym studiu. Różnorodne blendy czy powierzchnie pochłaniające światło są najlepszym rozwiązaniem ku temu, byśmy uzyskali ciekawe efekty sesji bez użycia dużej ilości lamp.

Pomyśl o modelu

Pozowanie do fotografii wcale nie jest zajęciem lekkim i łatwym. Wręcz przeciwnie – taka praca wymaga maksymalnego skupienia, doskonałego panowania nad swoim ciałem i mimiką, a do tego dochodzi jeszcze często presja czasu. Dlatego w trakcie sesji należy wprowadzić kilka przerw dla modela. Zyska na tym nie tylko osoba, którą fotografujemy, ale również my sami – w końcu dzięki przyjemnej pracy efekty danej sesji będą bardziej udane.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych w serwisie http://www.studioerica.pl, oferującego wynajem studia fotograficznego w Krakowie. Studio Erica oferuje bogate wyposażenie przy jednych z najniższych cen w Krakowie.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *