Materace piankowe – królewska jakość w zasięgu dłoni

Wygodny materac piankowy

Z chwilą pojawienia się na rynku, materace piankowe zrewolucjonizowały branżę. Dziś cieszą się zaufaniem milionów ludzi na całym świecie. W czym tkwi ich fenomen? Nasi eksperci podpowiadają!

Popularność materacy piankowych stale wrasta. Ich sukces leży w materiale, z których są produkowane. Rozwój technologii zaowocował w wynalezienie poliuretanu, który cieszy się ogromną elastycznością. Materace piankowe są niezwykle plastyczne oraz potrafią dopasowywać się do kształtu ciała. Ponadto, sprawdzają się na wielu rodzajach stelaży – podnoszonych manualnie, przeciwodleżynowych jak i tych sterowanych elektrycznie. Ich zastosowanie poleca się także osobom chorym i cierpiącym na bóle kręgosłupa, jakie związane są ze spaniem na zwykłych materacach sprężynowych. Świetnie sprawdzają się w sypialni osób dorosłych czy dzieci. Dostępne są również w wersji odpowiedniej dla alergików oraz osób cierpiących na nadwagę. Lista zastosowań materacy piankowych jest znacznie dłuższa… A wszystko dzięki ich cudownym właściwościom!

Materac

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu Art Medic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace piankowe i na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Pianka visco – właściwości i zalety produktu

Pianki Visco to innowacyjny produkt, szyty na miarę XXI wieku. Ich unikatowe właściwości pozwalają nam cieszyć się zdrowym, a zarazem przyjemnym snem. Wynalezienie tego materiału raz na zawsze odmieniło rynek produkcji materacy. Pianka skonstruowana w latach 80., początkowo miała służyć jedynie produkcji wyrobów medycznych. Bardzo szybko jednak doceniono jej właściwości i zaczęto łączyć z innymi komponentami. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko stała się ona dostępna dla szerszego grona odbiorców.

Wato również wspomnieć, że produkt ten cieszy się niepowtarzalnymi właściwościami ortopedycznymi. Oznacza to, że pod wpływem temperatury ciała stopniowo nagrzewa się, przez co mięknie. Pod wpływem działania ciepła materiał ten idealnie dostosowuje się do kształtów sylwetki. Ponadto, skutecznie zmniejsza bóle w kręgosłupie oraz działa kojąco na napięte mięśnie. Relaks na takim materacu sprawia, że czujemy się otuleni z każdej strony.

Materace do spania
        

Materace piankowe – czym się wyróżniają?

Korzystanie z materacy piankowych przysparza wielu zalet. Największa z nich jest niewątpliwie komfort jaki odczuwamy w trakcie wypoczynku. Są wyjątkowo miękkie i delikatne w dotyku, a przede wszystkim mają zbawienny wpływ na jakość snu. Ponadto, zapewniają również ciału odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Materace piankowe są skonstruowane w taki sposób, że nie przegrzewają się. Dużym ich plusem jest również precyzja, z jaką potrafią dostosować się do rozmiarów i sylwetki ciała. Ich znakomita jakość idzie jednak w parze z ceną. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ma się tylko jedno zdrowie, a materac z pewnością na nie wpływa.

Materace piankowe potrafią służyć przez lata, co potwierdzają opinie zadowolonych użytkowników. U osób które je używają odnotowano mniejsze bóle pleców oraz poczucie cierpnięcia mięśni. Ich codzienne stosowanie zapobiega powstawaniu odleżyn. Wykonane z termoelastycznego materiału w znaczący sposób poprawiają krążenie krwi oraz pomagają w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Poleca się je nie tylko osobom, które marzną w trakcie snu, ale i takim, które potrzebują odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Materace z pianki skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci, przez co łatwiej zadbać o ich higienę.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *