Czym kierować się przy wyborze fototapety?

tapeta

Fototapety to nawet dla laika w zakresie przeprowadzania prac remontowych i projektowania aranżacji wnętrz swojego mieszkania doskonały sposób na szybką metamorfozę każdego pomieszczenia mieszkalnego.

Niski koszt związany z zakupem, możliwość samodzielnego wykonania pracy, a wreszcie bogate wzornictwo przemawiają nad ich zastosowaniem.

Fototapety to nie relikt PRL-u!

Już w minionych epokach pojawiły się pierwsze fototapety, które  z powodzeniem zastępowały dość drogie gobeliny i arrasy naścienne. W osiemnastym wieku fototapety przeżyły swój prawdziwy renesans. To właśnie w tym czasie datuje się rozkwit manufaktur, które zajmowały się produkcją zaprojektowanych przez znanych artystów tapet. Nie każdy wie, że Albert Durer na zlecenie cesarza Maksymiliana I był twórcą drzeworytu przeznaczonego do produkcji tapet, które do dziś zdobią pałace i miejsca spotkań rad miasta. Po latach niełaski,  fototapety znów zaczęły gościć w naszych mieszkaniach  i coraz więcej osób wykorzystuje je do stworzenia niebanalnej aranżacji wnętrz. Nawet profesjonalni dekoratorzy często korzystają z ich funkcjonalności przy tworzeniu projektów aranżacji wnętrz na zlecenie inwestorów.

Fototapeta w salonie
Na stronie Tappy.pl https://tappy.pl znajdziesz najwyższej jakości fototapety w wielu wzorach i motywach, dedykowane konkretnym stylom czy pomieszczeniom. Dzięki temu nie kupujesz kota w worku – otrzymujesz najwyższej jakości produkt, a wybrana fototapeta posłuży Ci przez długie lata, wprowadzając do pomieszczenia niepowtarzalnego klimatu.

Gdzie wykorzystać fototapety?

Fototapety dostępne na rynku sprzedaży różnią się od siebie nie tylko bardzo urozmaiconym wzornictwem, ale także zastosowaniem technologii produkcji, a co jest z tym związane funkcjonalnością i przeznaczeniem. Fototapety nie są w dzisiejszych czasach przeznaczone jedynie do salonów. Doskonale sprawdzają się jako funkcjonalny element dekoracyjny w  sypialniach czy pokojach dziecięcych. Można nawet pokusić się o zmywalne fototapety o podwyższonej wytrzymałości przeznaczone do kuchni, przedpokoi a nawet łazienek.

A może fototapety w trójwymiarze?

Oprócz klasycznych modeli olbrzymim zainteresowaniem cieszą sie fototapety produkowane w technologii 3D. Te trójwymiarowe wydruki wielkoformatowe nadają wnętrzom oryginalnego klimatu a oprócz tego optycznie zwiększają ich rozmiar. Popularnością szczególnie wśród osób poszukujących oryginalnych rozwiązań cieszą się fototapety dedykowane na drzwi. W doskonały wręcz sposób są wstanie zamaskować drzwi w pokoju czy drzwi szafy wnękowej.

Nie tylko fototapety – poznaj obrazy na płótnie i plakaty

Doskonałą opcją na tanią i efektowną zmianę w wybranym pomieszczeniu lub domu są także obrazy na płótnie oraz plakaty na ścianę. Na stronie Tappy.pl znajdziesz wiele różnych wzorów i motywów tych ściennych dekoracji, dzięki czemu z łatwością wybierzesz idealny dla siebie obraz na płótnie lub plakat naścienny, a te montuje się jeszcze szybciej i łatwiej niż fototapety!

Możliwości zastosowania fototapet są olbrzymie. Wszystko zależy od  naszej pomysłowości i indywidualnych preferencji aranżacyjnych. Nie trzeba się bać, a puścić wodze swojej fantazji, by w oryginalny sposób wykorzystać dostępne na rynku sprzedaży fototapety!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *